Nasıl Girişimci Olunur

Marka : Turhan Kitabevi

Barkod : 9789944265713

Kapak Tasarımı : Ezgi Öz

Baskı Sayısı : 3.Baskı

Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 259

Kağıt Cinsi : 1.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 16,00 X 24,00 X 1,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 40,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 40,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 40,00 ₺

Ürün Açıklaması

Kitapta klasik açıklamalar dışında aşağıdaki bölümlere de yer verilmiştir:

Hedefler: Her bölümün başında "hedefler" sıralanmaktadır. Bölümde açıklanan konularla egzersiz ve örnekler, bu hedeflere odaklandırılmıştır.

Örnekler: Gerçek veya gerçeğe yakın durumları içeren örnekler konular arasına yerleştirilmiştir. Bu örnekler, bölüm içinde anlatılan konuların uygulamadaki geçerliliğini kanıtlayıcı niteliktedir. Örnekler, kolay ayırt edilebilmelerini sağlamak üzere italik harflerle yazılmıştır.

Egzersizler: Egzersizler, öğrencilerin edindikleri bilgileri uygulayarak yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmek üzere hazırlanmıştır. Böylece öğrencilerin pratik hayatta karşılaşabilecekleri durumlar hakkında bilgi ve deneyim kazanmaları amaçlanmaktadır. Bazı egzersizler, "Ev Ödevi" olarak sınıf dışı çalışma yaptırmak amacıyla hazırlanmıştır.

Okuma Parçaları: Okuma parçası bölümünde başarılı girişimci profilleri ve gazete ve dergilerden seçilmiş yazılar kullanılmıştır. Okuma parçalarının sonuna eklenen sorularla, bu bölümlere egzersiz niteliği kazandırılmıştır.

Küçük İşletme Sırları: Bu bölümde küçük işletme yönetiminde başarılı olabilmek için dikkat edilmesi gereken konulara ilişkin bilgiler sunulmaktadır. Bu bilgiler, girişimci adaylarına iş planı hazırlama aşamasında yol gösterici ipuçları niteliğindedir. Bu bölüm ayrıca, kurulu işletme sahibi girişimcilerin yararlanabileceği bir kaynak oluşturmaktadır.

Güzel sözler: Her bölümde işlenen konuyu çağrıştıran güzel sözlere yer verilmiştir. Öğrenciyi düşünmeye sevk edebilmek için her sözün altına, yazarların bu sözleri destekleyen veya karşı görüş bildiren düşünceleri eklenmiştir. "Yazarın Notu (YN) " ibaresiyle belirtilen bu düşünceler ve güzel sözler de birer egzersiz ve soru kaynağı oluşturmaktadır.

Konu Başlıkları
Girişimcilik Nedir
Girişimcilik, Yenilik ve Yaratıcılık
İş Kurma Alternatifleri
İş Planının Temel Ögeleri: İmaj ve 4P