Dikkat Kamera Sizde Ciltli

Marka : Sumru Yayınevi

Barkod : 9786050603040

Yazar : Fırat Çapkın

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2020

Sayfa Sayısı : 160

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 13,50 X 21,00 X 1,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 40,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 40,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 40,00 ₺

Ürün Açıklaması

Dikkat Kamera Sizde!

DEĞİŞİM DEDİKLERİ!
Yıl 2020. Şubat ayı sonu!
Hayat bazen hiç ummadığınız iyi veya kötü sürprizlerle karşılar sizi. Bu ilginç sürprizlerden birine tüm dünya canlıları 2020 yılı başlarında şahit oldu.
Bazen bir kelebek dünyanın bir ucunda kanatlarını çırpar ve dünyanın öbür ucunda hiç beklenmedik bir etki yaratır. İşte bu etki tüm dünyayı etkisi altına alan “Covid19” virüsü oldu. Basında da fazlasıyla yer alan haberlerle Covid19 virüsü hemen hemen herkesin korkulu rüyası haline geldi.
Oysa ki başka hastalıklarla ilgili rakamsal veriler karşılaştırmalı olarak incelemeye alındığında, Covid19 önemini biraz da olsa kaybetmekle beraber, tüm dünyada çok yüksek seviyede haber olarak gündemde tutulması nedeni ile ister istemez tüm insanların çok temkinli davranmasına neden oldu.
Covid19 çok hızlı bir şekilde tüm dünyada iş yapma kural ve geleneklerini de baştan başa değiştirmeye başladı. Tüm profesyoneller ister istemez bu değişime bir şekilde uyum sağlamaya çabalamaktalar. Bu arada ben bu satırları evimde yazarken tüm Türkiye olarak 3.5 aydır evlerden çalışmayı öğrenmek zorunda kaldık. Hemen hemen tüm çalışanların şirket içi ve şirket dışında yaptıkları sunumlar, verdikleri eğitimler, üst düzey yöneticilerin veya konuşmacıların yaptıkları ilham verici konuşmalar Mart başına kadar yüz yüze ve büyük otellerin toplantı ve konferans salonlarında yapılırken, herkesin hayatına değişik kelimeler ve jargonlar girmeye başladı.
İşte size bir kaç tanesi ;
• Zoom
• Webex
• Microsoft Teams
• Canlı Yayın v.b.
İnsanların bir çoğunun korkulu rüyası olan sunum yapmak, etkileyici konuşmalar yapmak ve kışkırtıcı konuşmalar yapmak iken, şimdilerde kamera karşısında etkili konuşma yapmak, canlı yayında eğitim vermek veya ekiple sanal ortamda toplantı yapmak gibi zorunluluklar doğdu.
Bu konuda kimilerinin yeteneği, becerisi yüksek sevide iken, kimileri de kamera karşısında tabiri caiz ise kan-ter içinde kaldı.
İşte benim ikinci kitabım olan bu eserde sizlerle her iki durumda da etkili, kışkırtıcı, insanları harekete geçiren konuşmalar yapmanın, eğitimler vermenin önemli detaylarını aktaracağım.
Devir değişiyor. Bence iş dünyasında olan herkesin kamerası iyi olan bir telefonu, masa üstü tripodu, telefon ve bilgisayarla uyumlu mikrofonu, yayın esnasında kullanmak üzere küçük boyutlarda ve güçlü bir ışığı, yüzdeki parlamayı gideren pudrası ve temizleyicisi her an çantasında hazır, çalışır durumda olmalı.
Çünkü her an herkes canlı yayında konuşma yapmak, derdini anlatmak, sunum yapmak durumunda kalabilir. Bahsettiğim ekipmanlara şirketiniz kanalı ile veya kendi imkanlarınız ile mutlaka sahip olmanızı tavsiye ederim.
Birazdan sizlerle paylaşmaya başlayacağım bilgileri okuduktan sonra, bu ekipmanların da yapacağınız sunum ve konuşmaların etkisini olumlu yönde arttıracağını deneyimleyeceksiniz.

Yazarın Diğer Kitapları