Yerel Siyaset Üzerine Söyleşiler

Barkod : 9789753502085

Yazar : Akif Çarkçı

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 223

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 13,50 X 21,00 X 1,50

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 27,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 27,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 27,00 ₺

Ürün Açıklaması

Yerel siyaset daha çok mikro ölçekte yaşamımızı etkilerken genel siyaset daha büyük ölçekli siyasi tezahürler üretmektedir. Ancak yerel olanla ilgilenen yerel siyaset, genel siyasetten bağımsız bir alan olarak düşünülemez. Yerel siyaset genel siyaset için, yüksek siyaset de yerel siyaset için belli girdiler üretir.
Türk siyasi yaşamının son on yılına bakıldığında yerel siyasetçinin genel siyasette yükselen bir grafik yakaladığını görürüz. Belediye başkanlığı tecrübesine sahip bir başbakanın belediye tecrübeli bürokratları ile birlikte kurduğu hükümetler, bu durumun en bariz örneğini teşkil eder.
Bu düşünceler çerçevesinde oluşturulan çalışmanın amacı, farklı siyasal ve düşünsel kimliklere, farklı siyasi ve akademik görevlere mensup kimselerin, yerel siyaset, yerel yönetimler ve kent yönetimine ilişkin düşüncelerini okuyucu ile buluşturmak, yerel siyaset ve genel siyasetin birbiri ile olan ilişkilerini değişik bakış açılarıyla sorgulamaktır. Bu bağlamda, Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, TGRT Haber Müdürü Mehmet Soysal, SHP Genel Başkanı ve Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Karayalçın, Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay gibi alanında isim yapmış isimlerle yapılan söyleşiler, okuyucunun istifadesine sunulmuştur.

Yazarın Diğer Kitapları