Matematiğe İlk Adım

Barkod : 9789753502559

Yazar : Fatma Kılınç

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 96

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 13,50 X 21,00 X 1,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 9,26 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 9,26 ₺

KDV li Net Fiyat : 9,26 ₺

Ürün Açıklaması

Ilkokul yıllarında matematik bizlere, çocuk dünyasına hitap edecek şekilde anlatılmamıştır. Ilk karşılaşmanın yarattığı korku, zamanla yerini ümitsizliğe bırakmış, bu da daha sonraki yıllarda matematikle yakından temas kurmamızı engellemiştir.

Yazarımız, gelişmiş ülkelerin matematik öğretim sistemi üzerinde yaptığı geniş çaplı araştırmalarının bir sonucu olarak bu eseri, 4+4+4 sistemine uygun bir şekilde ana okul ve birinci sınıf öğrencilerinin eğilimlerini göz önüne alarak meydana getirmiştir.

Bu kitapta matematik, 5-6 yaşlarındaki çocukların anlayış ve seviyelerine göre görseller, şemalar ve eğlenceli faaliyetlerle anlatılmıştır. Bilmeceler, bulmacalar ve eğlenceli bir üslupla desteklenen çalışma, ayrıca hayattan örneklerle zenginleştirilmiştir. Böylece hem çocuklarımızın matematikle ilk karşılaşması zevkli ve neşeli hâle getirilmek istenmiş hem de matematiğin hayatın içinden bir olgu olduğu kavratılmaya çalışılmıştır. Ve bu ilk karşılaşmanın verdiği olumlu etkilerin, çocukların daha sonraki eğitim hayatını da kolaylaştırması ümit edilmiştir.