Alevler ve Güller

Barkod : 9789753501149

Yazar : A.Vahap Akbaş

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 0

Sayfa Sayısı : 176

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 13,50 X 21,00 X 1,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 13,89 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 13,89 ₺

KDV li Net Fiyat : 13,89 ₺

Ürün Açıklaması

A. Vahap Akbaş, taşranın sıkıntılı ortamını, edebiyatla renklendirmiş, edebiyat öğretmenliği de yapan bir şair-yazar. Yazı ve şiirleri çeşitli dergilerde yayınlanan A. Vahap Akbaş, 1984-1985 yılları arasında Yeni Devir gazetesinde köşe yazıları yazmış, ayrıca aynı gazetenin kültür sanat sayfası yönetmenliğini de üstlenmiştir. 1993-1994 yılları arasında “Nisan Bulutu” dergisini çıkaran yazarın, farklı türlerde pek çok kitabı bulunuyor.
Alevler ve Güller ise, yetmişli yılları anlatan bir dönem romanı. Yazar, bu yıllara damgasını vuran terör ortamı ve Ermeni meselesini merkeze alarak dönemi derinlemesine tahlil ediyor.
Üniversiteli bir gencin etrafında, bir çalkantının içinde değişen, yabancılaşan bocalayıp bunalan insanımızı anlatıyor. Bunalan ancak bir yandan da kendini arayan insanımızın içine düştüğü buhranı, okuyucuyu sıkmadan edebi bir dille duyumsatıyor. Anadolu'dan üniversite tahsili için büyük şehre gidenlerin çoğaldığı yıllarda kasabadan, küçük kentten birden siyasi karmaşanın yoğunlaştığı, ideolojik kamplaşmaların hızla oluştuğu, geleneksel yerli hayat tarzıyla bağdaşmayan ve insanı yalnızlaştıran hızlı bir hayatın yaşandığı metropollere gelen gençlerin sıkıntılarını gerçekçi bir dille anlatıyor.
A. Vahap Akbaş, bu romanıyla Sedat Yenigün Roman Yarışması’nda Ikincilik Ödülü’ne layık görülmüştür.

Yazarın Diğer Kitapları