İletişim Etiği

Marka : LiteraTürk

Barkod : 9786053371953

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2019

Sayfa Sayısı : 392

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 13,50 X 21,50 X 1,50

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 55,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 55,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 55,00 ₺

Ürün Açıklaması

Temelinde iletişimin yer aldığı her mesleğin etik açıdan sorgulanması kaçınılmazdır. Bununla birlikte, mesleki bir disiplin olarak iletişim etiği, kitle iletişim araçlarının toplumları biçimlendirici ve dönüştürücü gücü dikkate alındığında ayrı bir önem arz etmektedir.
Medyanın toplum üzerindeki manipüle edici gücü bir yandan medya sektörünü siyasi ve ekonomik iktidarların hedefi ve aracı haline getirirken diğer yandan medyada etik konusunu sürekli gündeme taşımakta ve her geçen gün değişen ekonomik, sosyal, siyasal ve teknolojik koşullar çerçevesinde tartışılan bu sorunlara yeni çözüm önerileri aranmaktadır.
Ülkemizde iletişim fakültelerinde yer alan üç temel bölüm -Gazetecilik, Sinema Televizyon ve Halkla İlişkiler ve Reklamcılık- esas alınarak hazırlananbu çalışma, gerek teorik bakış açısı gerekse uygulamaya yönelik eleştirileriyle iletişim etiğini bütüncül bir yaklaşımla ele almakta ve geleceğin profesyonel meslek mensuplarını oluşturacak iletişim fakültesi öğrencilerine kaynak ve rehber olma amacı taşımaktadır.

Yazarın Diğer Kitapları