13. Yüzyıldan 21. Yüzyıla Nasreddin Hoca

Barkod : 9789755747927

Yazar : Ejder Okumuş

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2017

Sayfa Sayısı : 247

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 13,50 X 21,00 X 1,50

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 19,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 19,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 19,00 ₺

Ürün Açıklaması

Fikralari asirlardir çok genis bir cografyada yayginlik kazanmis olan Nasrettin Hoca, on üçüncü yüzyildan bugüne kadar dünyada giderek artan oranda bir taninirliga kavusmustur. O bir dünya bilgesi, düsünürüdür. Bugünün küresellesme sürecinde Avrupa ve Amerika da dahil birçok ülkede, özellikle Islam toplumlarinda ve Türklerin yasadiklari cografyalarda halklarin belleklerinde, dillerinde, sakalarinda varlik bulurken; entelektüel düzlemde daha genis ve derin düzeyde, canli bir biçimde varlik sahnesinde yer almaktadir. Birçok ülkede Hoca, romanlara, öykülere, akademik arastirmalara, filmlere, resimlere, karikatürlere, tiyatrolara konu olmus ve olmaya devam etmektedir.
Nasreddin Hoca, çagini asan ender sahsiyetlerdendir. Ünlü düsünür, fikralariyla, sözleriyle, olaylara bakis açisiyla, tefekkürü ve felsefesiyle kendi çagindan yaklasik yedi asirlik büyük bir zaman geçmesine ragmen, sadece Türkiye'de ve diger Islâm ülkelerinde degil, bütün dünyada etkili bir biçimde mesajinin güçlü varligini hissettirmektedir. Iyi bir düsünür ve gözlemci oldugu anlasilan Nasreddin Hoca, toplumlarin bir yandan pek çok imkân elde ettigi, bir yandan da özellikle derin esitsizlik, haksizlik ve magduriyetlerle karsi karsiya kaldigi günümüz dünyasinda insanliga önemli mesajlar sunmaktadir.
Bu kitap, Nasreddin Hoca hakkinda farkli yazarlarin kaleminden çikmis çesitli yazilardan meydana gelmektedir. Yazilarda Hoca'nin pek çok yönünü görme imkâni bulmaktayiz.

Yazarın Diğer Kitapları