Müslüman Bilim Adamları 2 İbni Haldun

Marka : İnsan Kitap

Barkod : 9789755748795

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 20

Kağıt Cinsi : Kuşe

En-Boy-Yükseklik : 20,00 X 20,00 X 0,02

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 14,72 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 14,72 ₺

KDV li Net Fiyat : 14,72 ₺

Ürün Açıklaması

Bu kitapta: Tunus'ta, yönetici ve soylu bir ailede doğan, aile çevresinde kazandığı birikimi yetişkinlik dönemlerine taşıyan, insan topluluklarının geçmişte yaptığı ve gelecekte yapacağı işleri araştırmasıyla bilinen Müslüman bir bilim adamı olan İbni Haldun'un, çocuklarımızın anlayacağı bir dil ve seveceği çizimler eşliğinde anlatıldığı kısa yaşam öyküsünü bulacaksınız.
İnsanKitap, "Müslüman Bilim Adamları" dizisiyle çocuk kitapları yayıncılığına adım atıyor.
"Müslüman Bilim Adamları"nda İslam coğrafyasının pek çok bölgesinden farklı bilim dallarında öncülük etmiş bilim adamlarını anlatıyoruz: Tıp alanında İbni Sina, tarihçilikte İbni Haldun, mühendislik dalında birbirinden ilginç makineleri icad eden el-Cezerî... Bu üçlüyle başladığımız diziye, çocukların ufkunu genişletecek başka bilimler ve başka bilim adamlarının hikâyeleriyle devam edeceğiz.
"Müslüman Bilim Adamları"nı öncelikle 4-9 yaş grubu için öneriyoruz. Tabii, hem bilim dallarını hem de tarihteki Müslüman bilim adamlarını güzel resimlenmiş bir şekilde vetemel kavramları açıklayarak tanıtan bu kitapları, anne babalarla, öğretmen ve arkadaşlarla okumak da ayrı bir zevk.