Müslüman Bilim Adamları 1 İbni Sina

Marka : İnsan Kitap

Barkod : 9789755748788

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 20

Kağıt Cinsi : Kuşe

En-Boy-Yükseklik : 20,00 X 20,00 X 0,02

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 14,72 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 14,72 ₺

KDV li Net Fiyat : 14,72 ₺

Ürün Açıklaması

Bu kitapta: Buhara'da, yönetici bir aile içinde doğan, küçük yaşta Kur'an'ı ezberleyerek hafız olan, yetişkinlik döneminde ilaç ve sağlık bilimlerinde yaptığı çalışmalarla tanınan, yazdığı birçok kitapla düşünürleri etkileyen Müslüman bir bilim adamı olan İbni Sina'nın, çocuklarımızın anlayacağı bir dil ve seveceği çizimler eşliğinde anlatıldığı kısa yaşam öyküsünü bulacaksınız.
İnsanKitap, "Müslüman Bilim Adamları" dizisiyle çocuk kitapları yayıncılığına adım atıyor.
"Müslüman Bilim Adamları"nda İslam coğrafyasının pek çok bölgesinden farklı bilim dallarında öncülük etmiş bilim adamlarını anlatıyoruz: Tıp alanında İbni Sina, tarihçilikte İbni Haldun, mühendislik dalında birbirinden ilginç makineleri icad eden el-Cezerî... Bu üçlüyle başladığımız diziye, çocukların ufkunu genişletecek başka bilimler ve başka bilim adamlarının hikâyeleriyle devam edeceğiz.
"Müslüman Bilim Adamları"nı öncelikle 4-9 yaş grubu için öneriyoruz. Tabii, hem bilim dallarını hem de tarihteki Müslüman bilim adamlarını güzel resimlenmiş bir şekilde vetemel kavramları açıklayarak tanıtan bu kitapları, anne babalarla, öğretmen ve arkadaşlarla okumak da ayrı bir zevk.