Küçük Dahiler – Etkinliklerle Alfabe 1 4 6 Yaş

Barkod : 9786257671095

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2021

Sayfa Sayısı : 64

Kağıt Cinsi : 1.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 21,00 X 29,50 X 1,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 25,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 25,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 25,00 ₺

Ürün Açıklaması

Etkinliklerle Alfabe 4-6 Yaş -1

Bu kitapta 4-6 yaş çocuklar için özel olarak hazırlanmış, harf bilgisi, ses ve yazı farkındalığı, yazı yönü ve anlamı, ses çeşitleri, verilen sesi tekrar edebilme, görsel okuma, kalem tutma gibi okuma yazmaya hazırlık becerileri ile bilişsel, motor, dikkat ve düşünme becerilerini geliştiren çok sayıda eğlenceli aktivite bulacaksınız.

Harfleri ve sözcükleri tanıma ve bulma, büyük-küçük harf eşleştirme, gizli sözcükleri bulma, hece birleştirme, sözcük tamamlama, resim-sözcük eşleştirme, boyama, labirent ve daha pek çok aktivite sizleri bekliyor!

Çocuklarınız bu aktiviteleri sizinle birlikte ve tek başına yaparken hem çok eğlenecek hem de öğrenecek.

Değerli Ebeveynler,
Bu kitap dizisi, 4-6 yaş çocuklarımızın, harf, ses, yazı öğrenimi, ses ve yazı farkındalığı, yazı yönü ve anlamı, ses çeşitleri, verilen sesi tekrar edebilme, görsel okuma, kalem tutma gibi okuma yazmaya hazırlık becerileri kazanması; ince el kasları, görsel ve işitsel dikkat, görsel ve işitsel hafıza, konsantrasyon yetilerini geliştirmek amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 0-72 ay eğitim programına uygun kazanımlar dikkate alınarak hazırlanmıştır.
Bu kitabı çocuğunuzla birlikte uygularken:
· Yönergeleri okuyunuz fakat çocuğunuz etkinliğe başladığında müdahale etmeyiniz.
· Yönergelere uygun hareket ettiğinde, “Aferin, tebrik ederim,” benzeri motive edici sözcükler kullanınız.
· Yönergeleri yanlış uygularsa, “Bir daha denemeye ne dersin?”, “Şuraya dikkat ederek yeniden yapabilirsin,” benzeri destekleyici ve teşvik edici uyarılarda bulunabilirsiniz.
Önemli olanın, çocuğun doğru yapması değil, doğru yapmak için çaba göstermesi olduğunu unutmayalım.
Bol kitaplı ve sağlıklı günler dileğiyle!
PEDAGOG AYŞEN OY


Pedagog Ayşen Oy kimdir?
1971 yılında Tekirdağ’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakül- tesi Pedagoji bölümü mezunudur. Bahçeşehir Koleji, Önde Koleji, TED Kuzey Kıbrıs Koleji ve Yakındoğu Okullar Grubu’nda rehberlik koordinatörlüğü ve rehber öğretmen; Neşe Erberk Joyfull House, Bahçeşehir Üstün Dökmen Küçük Şeyler Anaokulu’nda pedagog olarak görev yaptı.
1999 Gölcük depreminde Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nda süpervizör olarak görev aldı, deprem bölgesinde aktif olarak çalıştı. Düşen THY Hollanda uçağından sonra Türk Hava Yolları aile destek timinde pedagog olarak görev aldı.
1988 yılından bu yana çeşitli yayınevlerinde yazar ve editör olarak çalışmakta, öğretmenlere, velilere ve öğrencilere yönelik seminerler vermektedir. Aynı zamanda, KKTC’de özel psikolojik danışmanlık hizmetlerine ve kitap çalışmalarına devam etmektedir.
UNICEF, Bellapais Inner Wheel Club, SCBWI (Society of Children’s Books Writers and Illustrators) üyesidir.
KKTC’de yaşamaktadır, TC ve KKTC vatandaşıdır. Evli ve bir erkek çocuk annesidir.

Yazarın Diğer Kitapları