Hoş Şeyler Zamanı

Marka : Hayy Kitap

Barkod : 9786257685399

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2021

Sayfa Sayısı : 120

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 13,50 X 19,50 X 0,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 24,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 24,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 24,00 ₺

Ürün Açıklaması

Kitap Tanıtım Yazısı:
HOŞ ŞEYLER ZAMANI

İyiliklere ivedilik gerek…


Sıradan bir yemek kaşığı, ama sapı bir metre uzunluğunda. Konuklar eğer çorbayı içebilirlerse ardından enfes yemekler servis edilecek ama içemezlerse hiçbir yemek servis edilmeyecek. Çorbayı içmeleri için verilen kaşık, ‘sevgi kaşığı’.
Konukların karınları aç.
Çorba nefis!
Ardından gelecek yemekleri hayal etmek bile güç.
Fakat çorbayı nasıl içecekler?
Çorbayı içmeye güçleri yetecek mi?
Adına inat, kaşık büyük bir engel olarak duruyor önlerinde.
Nereden baktıklarına göre değişecek her şey: Kaşıklar engel mi, imkân mı?

Sait Edip Akdağ, sevgide söze değil öze kilitlenmeyi anlatıyor; sevgi sarmalında satır harmanlıyor; okura yürek mevsimi sombaharlardan, kutlu cemrelerin düşüşünden dem vuruyor.
yüreğim gökçül bir edip kuş,
dün ve bugün her şey daha değişik daha hoş.
düşleri kuşandım, zamanın özengisinden asılıp,
heybeme sevgi doldurdum.
yarınlar atlas yokuş.

(Arka Kapaktan)
Yazar Hakkında:

Sait Edip Akdağ
Konya’nın bir Yörük kasabasında doğdu. Liseye başladığı yılda, ‘Öğretmenler Günü’ şiir yarışmasında birincilik kazandı. İlk şiiri Türkiye Çocuk Dergisi’nin 73. sayısında, 15.11.1984 tarihinde ‘Dilek Taşı’ başlığıyla yayımlandı.1990’dan itibaren üç sene, aylık yayımlanan Tepe Edebiyat dergisi kadrosunda yer aldı, yazı ve şiirleri yayımlandı. Konya Barosu Dergisi ve Konya’da yayımlanan Eylül dergisinde şiirleri yayımlandı. Şiirleri, Türk Dünyası Şairler Antolojisi’nde yer aldı. Edebiyatımızda farklı bir soluk olan ve aruz vezniyle hece veznini sentezleyen “Özleşim” ekolüne katıldı. Bu vezinle yayımlanan kitapta şiirleriyle yer aldı. Konya Hâkimiyet gazetesinde ‘Ömür konuğu’ isimli köşesinde edebî yazılar yazdı. Çeşitli dergilerde, edebiyat sitelerinde, antolojilerde şiirlerine yer verildi. TBB’nin Hukukçular Arası Şiir Yarışması ve Hukukçu Şiirler Şiir Seçkisi antolojilerinde yer aldı. Edebiyat Sanat ve Sanatçılar Derneği Şiir Antolojisi’nde şiirleri yayınlandı.1994 yılından itibaren ‘avukat/hukuk müşaviri’, 2013 yılından beri ‘arabulucu’ ve 2018 yılından beri ‘uzlaştırmacı’ olarak özel ofisinde serbest olarak çalışmaktadır. 2014-2016 yıllarında Konya Barosu Yönetim Kurulu üyesi ve Konya Baro Sekreteri olarak görev yaptı. 2016-2018 yıllarında Konya Barosu Türkiye Barolar Birliği (TBB) delegeliği yaptı. Hüsnü hat, kaligrafi, vitray ve fotoğrafla ilgilenmektedir ve Reiki şifa tekniğinde ikinci aşama sertifikası vardır.

Yazarın Diğer Kitapları