Zoharın Temel Öğretisi

Barkod : 9786254410642

Yazar : Rav. P. S. Berg

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2021

Sayfa Sayısı : 280

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 13,00 X 21,00 X 1,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 34,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 34,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 34,00 ₺

Ürün Açıklaması

Zohar, Kabala’nın temel metnidir.
Kabala ise tüm insanlığın manevi mirası...
İçimizdeki potansiyelden tam anlamıyla faydalanmak istiyorsak, gündelik bilinçle içsel dönüştürücü güçler arasında bir tür köprüye gereksinim duyduğumuzu söyler Kabala. Zohar tam da bu köprüdür işte. Binlerce yıldır hiçbir kitap, Zohar’dan daha fazla gizem barındırmamış ve yine hiçbir kitap insanlığa daha büyük bir bilgelik sunmamıştır.
Seçkin kabalistlerden Rav P. S. Berg, ZOHAR’IN TEMEL ÖĞRETİSİ adlı bu kitapta kötülük, kurtuluş, insan ilişkileri, zenginlik, yoksulluk ve diğer temel meseleler hakkındaki öğretilere hem pratik hem de çağdaş bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Rav Berg, insanlığın en eski ezoterik manevi bilgi kaynağından süzdüklerini, ebedi bilgeliğin damıtılmış hali olan öğretilerin ilkelerini, günlük yaşamlarında kutsallıkla uyum içinde kullanabilmeleri için farklı inançlardan her insana ulaştırmayı başarıyor.
Zohar hem günlük yaşamımızın kalitesini artırarak hem de ruhlarımızın evrimini hızlandırarak bilincimizde bir devrim yaratır. Şüphe yerine emin olmayı, karanlığın yerine Işık’ı koyarak, fiziksel dünyanın dayattığı sınırları ortadan kaldırır. Onunla nereden olduğumuzu, nerede olduğumuzu ve ne olacağımızı; yani şimdiki zamanı, geçmişi ve geleceği bir arada görürüz.
Zohar, kelimenin tam anlamıyla bir paratonerdir. Yaratıcı’nın Işığı’nı üzerimize çeker ve bizdeki ışığı açığa çıkarır. Böylece içimizdeki karanlığı ortadan kaldırır, zira karanlık ışıkla bir arada var olamaz ve özü kopukluk olan kaos, üst dünyalarla gerçek bağlantı kurulduğunda varlığını fazla sürdüremez.
Zohar salt kâğıt ve mürekkep değil, özenle parlatılmış bir mücevherdir.

“Berg, insanların kişisel ve evrensel kurtuluş için etraflarında mevcut olan kozmik güçlere nüfuz edebilmelerini sağlamak adına sade bir dil kullanmış.”
– Publishers Weekly

“Berg, muazzam bir şekilde, bahsettiği öğretilerin bugünkü öneminin altını çiziyor ve ruhsal gelişimin zorluklarından bahsederken bir yandan da bu yolculuğun verdiği ödüllere dikkat çekiyor.”
– NAPRA ReView