Uluslararası Bankacılık ve Finans Sistemi

Barkod : 9786055010737

Yazar : Meltem Keskin

Baskı Sayısı : 3.Baskı

Baskı Yılı : 2020

Sayfa Sayısı : 236

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 13,50 X 21,00 X 1,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 26,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 26,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 26,00 ₺

Ürün Açıklaması

Uluslararası bankalar, ülkeler arasında ticaret, sermaye akışları, küresel piyasalarda alternatif yatırım arayışları ile riskler ve getirileri değerlendirerek küreselleşen finans sisteminin üretken alanlarında işlem yapmaktadırlar.

Dış ticaret alanında çalışan işletmeler mallarını zaman kaybetmeden satmak ve yerlerine ulaştırmak zorundadırlar. Durum böyle olunca da çağın ilerisinde olmak durumunda olan ve yenileşme potansiyeli taşıyan uluslararası bankalar müşteri talebine hızla cevap verirken bilgi teknoloji ve yenilikçi fikirleri kullanmak durumundadırlar.

Finansal sisteminin en önemi unsuru bankalardır. Bankacılık sisteminin uyguladığı ödeme ve kredilendirme yöntemleri ile uluslararası ticarete ivme kazandırmaktadırlar. Günümüzde uluslararası bankacılık sistemi gelişerek değişimini sürdürmektedir.

Hızla küreselleşen finans sistemi içerisinde yaşanan yoğun rekabet bankaları bilgi teknolojisini kullanarak uluslararası ödeme sistemlerinde çeşitlendirmeye yönlendirmiştir. Uluslararası bankacılık, finansal sistemdeki etkin ve güçlülüğünü sürdürmek için denetleme ve düzenlemeye ilişkin evrensel standartlarla uyum içinde yenilikçi çalışmalara devam etmektedirler.

Bu kitapta, uluslararası bankaların çalışma yöntemleri ile bu bankaların uluslararası ticarete ve finansal sisteme etkileri incelenmiştir.

Yazarın Diğer Kitapları