Turan Uygarlığına Giriş Turan Mefkuresi ve Tanrıcılık

Barkod : 9786055010652

Yazar : Faik Elekberli

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2020

Sayfa Sayısı : 356

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 16,00 X 24,00 X 1,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 49,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 49,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 49,00 ₺

Ürün Açıklaması

Monografide Turan uygarlığının dünyada en eski medeniyet olması meselesi analiz edilerek Turan mefkuresi ve Turancılık felsefesi bütün yönleri ile incelenmeye alınmıştır. Burada Turan mefkuresi ile birlikte Turan uygarlıklarının tarihine, mahiyetine ve günümüzdeki yerine ışık tutulmuştur.
Bununla birlikte kitapta Turan - Avrupa, Turan - Aryan/İran ideolojik ve ahlaki-felsefi mücadeleleri yansıtılmıştır. Aynı zamanda kitapta, Türk halklarının oluşumu ile birlikte onun etnogenezi, dini-felsefi dünya görüşü geniş bir şeklide incelenmiştir. Öyle ki monografide Tanrıcılık felsefesinin mahiyeti, onun Şamanizm, Zerdüştlük, Yunan kozmolojisi Hıristiyanlık ve İslamiyet'le münasebeti de yansıtılmıştır.
Monografide Türk devletlerinden Osmanlı, Safeviler, Avşarlar, Kaçarlar, Azerbaycan Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti dönemindeki felsefi fikir tarihi ayrıca incelenmeye alınmıştır.
Kitapta Batı Uygarlığının mahiyeti ve ona alternatiflik meselesi, bu anlamda Türk Dünyası-Batı, Türk Dünyası-Rusya münasebetleri geniş bir şekilde analiz edilmiştir. Aynı zamanda bütün bunlarla birlikte, eserde, Türk birliği, bu yolda Azerbaycan'ın birleşmesinin gerekliliğinden ve çözüm yollarından bahsedilmiştir.
KitapdanTuran/Türk tarihi, Turan/Türk felsefesi ile ilgilenenler ve geniş okuyucu kitlesi faydalana bilir.