Temel Makroiktisadi Göstergeler

Barkod : 9786055010508

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2020

Sayfa Sayısı : 278

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 16,00 X 24,00 X 1,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 39,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 39,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 39,00 ₺

Ürün Açıklaması

Tanımlamak sınırlamaktır.
Bir kavramın tanımı, güdülen amaca göre perdelenebilir ya da kavramın en belirleyici unsurları seçilip tanımlamaya girişilir. Aslî olan ve amaçlanması gereken, ilgili kavramı perdelemekten ziyade açıklayıcı unsurların seçilerek tanıma ilişkin ilk ve doğru adımın atılmasıdır.
İktisadî kavramların tanımlarının ise zaman, mekân, iktisadî gidişat ve ülkelerin kendine özgü özellikleri çerçevesinde güncellenmesi gerekir.
Bu eser, makroiktisat alanında kullanılan temel kavramlar değişmemişse de, iktisadî, siyasî ve toplumsal alanda zaman içindeki gelişmelerin, kullanılan kavramların aslî belirleyici unsurlarındaki ve dolayısıyla, tanımlarındaki değişiklikler gözetilerek yeniden kaleme alınmıştır. Böylelikle, iktisadî değerlendirmelerin, kavrama ait içeriklerdeki değişiklikleri yansıtacak yeni tanımları üzerinden yapılması zorunludur.
Temel Makroiktisadî Göstergeler (Kavramlar, Tanımlar, Hesaplama Yöntemleri) adı verilen bu çalışma, başta lisans düzeyinde İktisadî Göstergeler adı altında ders veren öğretim üyeleri için yardımcı kaynak olmak üzere, lisans öğrencileri, konuya ilgi duyan bireysel yatırımcılar ve genel iktisadî gidişata ilgi duyanlara yönelik olarak hazırlanmıştır.