Alesta İdare Hukuku Konu Anlatımlı ve Çözümlü Soru Bankası 2020

Barkod : 9786055010713

Baskı Sayısı : 4.Baskı

Baskı Yılı : 2020

Sayfa Sayısı : 262

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 16,00 X 24,00 X 1,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 45,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 45,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 45,00 ₺

Ürün Açıklaması

Bu kitap Hâkimlik ve Kaymakamlık gibi merkezi sınavlarda öğrenciye İdare Hukuku’nun inceliklerini ve test tekniğini öğretmek üzere hazırlanmıştır.
Kitap hazırlanırken, tüm KHK’lar, Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri, Cumhurbaşkanlığı Kararları ve diğer mevzuat değişiklikler dikkate alınmıştır.
Kitap "ağyarını mani, efradını cami” yani "olması gereken her şey içinde var, olmaması gereken hiçbir şey içinde yok” anlayışı ve hedefi ile yazılmıştır.
Bölüm sonlarında yer alan açıklamalı soruların zorluk dereceleri yüksek olsa da çözümlerde kısa bir konu tekrarı yapılarak bilgilerin somutlaştırılması hedeflenmiştir.
Bölümlerin en sonunda yer alan sadece cevap şıkkı verilen sorular ise çıkmış hâkimlik kaymakamlık sınav sorularının örnekleri olup, verilen bilginin yeterliliğini ölçmeniz için eklenmiştir.
Bölümün sonlarında konu işlendikten sonra tekrar yapmadan önce çözülmesi tavsiye edilen bu sorularla o bölümde edinilmesi zorunlu bilgiler görülerek ardından yapılacak tekrar ile eksikliklerin giderilmesi tavsiye edilmektedir.
Bu kitapta maddeler halinde sıralanan, önünde özel işaret bulunan, koyu olarak vurgulanan ne varsa sınav için hayati önem taşımaktadır.

Yazarın Diğer Kitapları