Fent

Marka : A7 Kitap

Barkod : 9786052191118

Yazar : Atila Yüksel

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 238

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 13,50 X 21,00 X 1,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 21,30 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 21,30 ₺

KDV li Net Fiyat : 21,30 ₺

Ürün Açıklaması

Foucault, “Yaşamı savunmak gerekir!” derken, Spinozavaribircüreteçağırırbizi. Onunbuçağrısı, Leibnizvarikıvrımlardangeçerek, kederdenuzakbirneşeyleyaşamınköklerinetırmanır. Bedeninkahkahasıylaveaklıateşleyenimgelerleruhumuzavekişiliğimizesunulankudret, uçurumungözlerininiçinebakmayıvekorkuyukorkutmayıarzulamaktadır. SuatHayriKüçük’ündediğigibi: “Cesaretgülmekister!” Çünkükahkahabizdenyanadır!
Hayat birsahnedir, biz kadınlarveerkeklerisebireroyuncu. Kiminhangirolüoynayacağı, ne zaman sahneyegireceğiveçıkacağıya da kaçperdeoyundakalacağımüphem! Ancak, perdelerhayatıntersinigösterecekkadarkısavebuoyundamaalesefbazılarıiçin her şeymubah. Oynayanlarfarklıolsa da oyunundeğişmezbirdöngüsü var: Zalimkurbanınıarar, kurbanisekurtarıcısını. Amaaşıklamaşukgibikurbanzalime, zalimkurbanadönüşüverir. Hayatınençokalkışlanansahnesi, kusursuzbircinayetinişlendiğiândır. Cinayetkusursuzdur! Kusursuzdur, çünkümaktulseçildiğininfarkındadeğildir.
Sıçramapozisyonundaavınıizleyenzalimönceavınıiyicesüzer, üzerineatlar, onuyoklar… Kurbanıncılızsavunmasınıfentlerle, eskivlerlesavuşturarakonuyorar. Alkışlayanlar, gözgöregöregelenölüme, işlenencinayetesırtınıdönenler; sıranınkendilerindeolduğunubilmezler. Oysazalimlikdoyumsuzbirkuyudur.

Yazarın Diğer Kitapları