Final Pazarlama ~ info@finalpazarlama.com ~ 0212 604 10 00 Müşteri Hizmetleri ~ 0212 604 10 10

600 TL ve üzerinde KARGO BEDAVA
Türk Eğitim Düşüncesinde Batılılaşma
Marka : Vadi Yayınları
Barkod : 9786055830489
Yazar : Osman Kafadar
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Basım Yılı : 2016
Sayfa Sayısı : 428
Kağıt Cinsi : 2.Hamur
En-Boy-Yükseklik : 15 X 21 X 3
Net Fiyatı : 27,78
KDV Oranı : %8,00
Etiket Fiyatı : 30,00
KDVli Net Fiyatı : 30,00

Batı'nın Aydınlanma Çağıyla yaşadığı bilgilenme imkanları üzerinde,XIX. Yüzyılın ikinci yarısı ile XX.yüzyılın başlarında ortaya çıkan yeni eğitim anlayışı,arayış ve hareketlerinin bugünkü Batı medeniyetinin şekillenmesinde oldukça önemli rolü olduğu bilinmektedir.Özellikle Fransız İhtilali sonrasında,ardı ardına sosyo-ekonomik inkılapları gerçekleştiren Batı'nın gelişme süreci ile Osmanlı Devleti'nin hemen aynı yıllarda gittikçe hızlı bir ivme kazanarak giriştiği Batılılaşma hareketleri arasında ciddi bir bağlantı vardır.Bu dönemden,yüzyılımızın başlarında gelinen noktaya baktığımızda; aradaki mesafenin,başlangıçtakine göre kapatılması çok daha güç bir boyuta ulaşmasında,söz konusu yeni eğitim anlayışıyla yetişen insanların etkisi büyüktür.

Batı'da ortaya çıkan "Çağdaş Eğitim Akımlarının Türk Eğitim Sistemine Girişi ve Etkileri "konusunu bir problem şeklinde ele alıp incelemeyi amaçlayan bu araştırmada ; daha çok söz konusu "yeni eğitim" görüşlerinin Türkiye'ye giriş üzerinde durulmaktadır.Kültürel kimlik arayışının günümüzdeki çeşitli boyutlarının söz konusu görüş,arayış,hareket ve uygulamalarla yakından ilişkisi vardır.Keza içinde bulunduğumuz eğitim problemlerinin çeşitli yönlerinin de kaynağında bu araştırmada incelenmeye çalışılan görüşlerin,hareketlerin ve uygulamalarının bulunduğu ileri sürmek,konunun önemi açısından çok da iddaalı olmayacaktır.

MÜŞTERİ tarafından ŞİRKET’e yapılacak olan ürün iadeleri aşağıdaki koşullarda yapılabilecektir.

1- İade işlemi sadece internet sitesi üzerinden yapılacaktır ve ŞİRKET tarafından onaylanan ürünlerin iadesi kabul edilecektir. Bunun dışında gönderilen iadeler kabul edilmeyecektir.

2 - Müşteri tarafından iade edilmesi kararlaştırılan ürünlerin değeri bir önceki yılın cirosunun azami %5‘i kadar olabilecektir. Tüm iadelerde; MÜŞTERİ’nin iade edecek olduğu ürün miktarı, son sipariş verdiği miktarın üzerinde olmayacaktır.

3 - İadeler 1-31 Mayıs ve 1-30 Kasım tarihleri arasında yapılacaktır. Bu dönemler dışında kesinlikle iade kabul edilmeyecektir.

4 - İade dönemlerinde, MÜŞTERİ tarafından hesap kapama amacıyla yapılan iadeler kabul edilmeyecek olup, iade bedelleri müşterinin ürün alım ve ödeme miktarı dikkate alınarak, iade dönemini takip eden ay içerisinde MÜŞTERİ ’nin borcundan düşülecektir.

5 - İstisnai durumlarda, birinci fıkrada açıklanan oranın ( %5 ) üzerindeki iadelerde kargo ücretine ek olarak %5 hizmet bedeli MÜŞTERİ ’ye fatura edilecektir.

6 - Ürünlerin iadesi halinde iade, kargo masrafları MÜŞTERİYE ait olacaktır. ŞİRKET tarafından hatalı gönderilerin tamamı 7 gün içerisinde, kargo masrafı ŞİRKET ‘e ait olmak üzere iade edilebilecektir.

7 MÜŞTERİ, sipariş dışı gönderilen ürünlerin tamamını 1 yıl içerisinde, iade dönemlerinde (1-31 Mayıs ve 1-30 Kasım) olmak şartıyla iade edilebilecektir.

8 - Müfredatı değişen ürünlerde;

a) Yayınevi iade kabul etmesi halinde ŞİRKET tarafından yapılan duyuru tarihinden itibaren iade alınacaktır.

b) Duyuruda belirtilen iade tarihlerinden sonra gelecek ürünler kabul edilmeyecektir.

c) Müfredat değişikliği olan hazırlık kitaplarında satış adedi kadar iade alınabilecektir.

d) Müfredat değişikliği olmayan hazırlık kitaplarında iade alınmayacaktır.