Final Pazarlama ~ info@finalpazarlama.com ~ 0212 604 10 00 Müşteri Hizmetleri ~ 0212 604 10 10

600 TL ve üzerinde KARGO BEDAVA
Yeni Osmanlılar İmparatorluğun Son Dönemindeki Genç Türkler
Marka : Pegasus Yayınları
Barkod : 9789759146429
Yazar : Ebuzziya Tevfik
Çevirmen : Şemsettin Kutlu
Kapak Tasarımı : Derya Yini
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Basım Yılı : 2006
Sayfa Sayısı : 705
Kağıt Cinsi : 2.Hamur
En-Boy-Yükseklik : 16 X 24 X 0
Net Fiyatı : 36,94
KDV Oranı : %8,00
Etiket Fiyatı : 39,90
KDVli Net Fiyatı : 39,90

Tanzimat Fermanı'nm imzalanmasını izleyen yıllarda sadrazamlık yapan Ali ve Fuat Paşalar döneminde, Padişahda bir kenara itilmiş, devlete tamamıyla bürokratlar hakim olmuştur. Ayrıca nazırları denetleyecek ve onlarıicraatlarından sorumlu tutacak bir karşı güç de bulunmamaktadır."Genç Türkler" diye de adlandırılan, Avrupalıların verdiği Fransızca "Jeunnes Turcs" adıyla tanınan Yeni OsmanlılarCemiyeti işte böyle bir ortamda oluşturuldu. Bir grup Osmanlı aydınının bir mesire yerinde bir araya gelerektemellerini attıkları bu yeni oluşumun en temel sorunu, ülkenin rejim meselesini bütün boyutlarıyla tartışmaktır.Yeni Osmanlılar da tıpkı Tanzimat'ın kabulünü sağlayan öncüleri gibi, Tercüme Odası veya Batılı eğitim kurumlarındayetişmişlerdir. Tanzimat'ı birçok açıdan yetersiz bularak eleştiren bu aydınlar topluluğu, Batı dünyasınınınsistemlerini mekanik ve yüzeysel bir anlayışla kabul eden Tanzimatçıların kendi kültürlerini ihmal ettiklerinisöylemekle, eleştirilerini bu alanlarda yoğunlaştırmaktadırlar. Buna karşılık da daha bilinçli biçimde modernleşmeyi,Islami temeller üzerinde evrimleştirilmesi gereken ve Osmanlı gerçeklerini de dikkate alan bir anlayışısavunmaktaydılar.Yeni Osmanlılar, ancak kurulacak bir meclis sayesinde, ülkeyi ekonomik iflasa sürükleyen, dışarıdan yüksek faizleborç alıp geri ödemeyi yine borçla yapan, karşılaşılan her sorunda Batı'nın içişlerimize müdahale etmesine seyircikalan, yolsuzlukta sınır tanımayan nazırlardan hesap sorulabileceğine inanmışlardı.Yeni Osmanlılar Cemiyeti'nin Türk siyasi tarihi yanında Türk basın tarihi açısından da büyük bir önemi vardır.1860'dan itibaren kurulmaya başlanan basının toplum tarafından kabul edilmesinde bu hareket rol oynamıştır.Cemiyet üyelerinin büyük bölümünün gazeteci olması ve gazetenin sosyal ve siyasi değişmenin bir aracı olarakgörülmesi, basının Yeni Osmanlılar için önemini ortaya koyar.Veraset usulünün değiştirilmesiyle Mısır Hidivliği üzerindeki bütün haklarından mahrum edilen Mustafa FazılPaşa'nın, Abdülaziz Han'a hitaben Paris'te yazdığı mektup, 1867'de Türkçe'ye çevrilerek Tasvir-i Efkâr gazetesindeyayımlanmıştır. Bu mektubun ardından Mustafa Fazıl Paşa tarafından Paris'e çağrılan Yeni Osmanlılar, onun maddidesteğiyle Avrupa'da geniş bir yayın faaliyetine girişirler. Yeni Osmanhlar'm ülke içindeki siyasi mücadelelerikadar, Avrupa'da bulundukları süre içerisinde yaptıkları muhalefet ve yayınladıkları gazete ve dergiler de ülkesiyasetinde büyük önem taşır.Tüm bu dönemi, cemiyetin bir üyesi olarak yaşayan Ebuzziya Tevfik, belgesel-roman niteliğindeki bu eserindeçalkantılı bir tarihe ışık tutacak bir biçimde anlatmaktadır. Namık Kemal, Ali Suavi, Ziya Paşa, Mithat Paşa vedönemin birçok aydını ve siyasetçisi de bu öyküdeki yerlerini almaktadırlar.

MÜŞTERİ tarafından ŞİRKET’e yapılacak olan ürün iadeleri aşağıdaki koşullarda yapılabilecektir.

1- İade işlemi sadece internet sitesi üzerinden yapılacaktır ve ŞİRKET tarafından onaylanan ürünlerin iadesi kabul edilecektir. Bunun dışında gönderilen iadeler kabul edilmeyecektir.

2 - Müşteri tarafından iade edilmesi kararlaştırılan ürünlerin değeri bir önceki yılın cirosunun azami %5‘i kadar olabilecektir. Tüm iadelerde; MÜŞTERİ’nin iade edecek olduğu ürün miktarı, son sipariş verdiği miktarın üzerinde olmayacaktır.

3 - İadeler 1-31 Mayıs ve 1-30 Kasım tarihleri arasında yapılacaktır. Bu dönemler dışında kesinlikle iade kabul edilmeyecektir.

4 - İade dönemlerinde, MÜŞTERİ tarafından hesap kapama amacıyla yapılan iadeler kabul edilmeyecek olup, iade bedelleri müşterinin ürün alım ve ödeme miktarı dikkate alınarak, iade dönemini takip eden ay içerisinde MÜŞTERİ ’nin borcundan düşülecektir.

5 - İstisnai durumlarda, birinci fıkrada açıklanan oranın ( %5 ) üzerindeki iadelerde kargo ücretine ek olarak %5 hizmet bedeli MÜŞTERİ ’ye fatura edilecektir.

6 - Ürünlerin iadesi halinde iade, kargo masrafları MÜŞTERİYE ait olacaktır. ŞİRKET tarafından hatalı gönderilerin tamamı 7 gün içerisinde, kargo masrafı ŞİRKET ‘e ait olmak üzere iade edilebilecektir.

7 MÜŞTERİ, sipariş dışı gönderilen ürünlerin tamamını 1 yıl içerisinde, iade dönemlerinde (1-31 Mayıs ve 1-30 Kasım) olmak şartıyla iade edilebilecektir.

8 - Müfredatı değişen ürünlerde;

a) Yayınevi iade kabul etmesi halinde ŞİRKET tarafından yapılan duyuru tarihinden itibaren iade alınacaktır.

b) Duyuruda belirtilen iade tarihlerinden sonra gelecek ürünler kabul edilmeyecektir.

c) Müfredat değişikliği olan hazırlık kitaplarında satış adedi kadar iade alınabilecektir.

d) Müfredat değişikliği olmayan hazırlık kitaplarında iade alınmayacaktır.