Final Pazarlama ~ info@finalpazarlama.com ~ 0212 604 10 00 Müşteri Hizmetleri ~ 0212 604 10 10

600 TL ve üzerinde KARGO BEDAVA
Osmanlının Peşinde Bir Yaşam
Marka : İmge Kitabevi Yayınları
Barkod : 9789755335858
Yazar : Heyet
Hazırlayan : Onur Yıldırım
Kapak Tasarımı : Duysal Yaşar
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Basım Yılı : 2008
Sayfa Sayısı : 399
Kağıt Cinsi : 2.Hamur
En-Boy-Yükseklik : 14 X 20 X 0
Net Fiyatı : 30,56
KDV Oranı : %8,00
Etiket Fiyatı : 33,00
KDVli Net Fiyatı : 33,00

Osmanlı toplumunun köylülerinden eşkıyalarına, de rv işlerin d en zanaatkarlarına kadar uzanan farklı kesimlerin.i incelemeye adadı. Faroqhi. bu kesimlerin hem devletle hem de kendilerini çevreleyen toplumsal, ekonomik ve siyasal koşullarla nasıl başa çıkmaya çalıştıklarım göstererek tarihin ne denli eikin unsurları oldukların ı onaya kovdu.Osmanlı arşivleri basta olmak üzere, farklı kaynaklardan derlediği bilgiler bi^nda, on altıncı yüzyıldan on sekizinci yüzyıl sonlarına kadar uzanan geniş bir saman diliminde uzmanlaşan Faroqhı. yakından takip ettiği Avrupa ve Asya larîhyazımndan edindiği zengin birikimi sayesinde yec yer karşılaştırmalı bir bakış açısı benimsedi, farklı sosyal grupların deneyimleri ışığında Osmanlı kem ve kırsal hayatının geçirdiği değişiklikleri yahn bir dille anlatmayı başardı. Çalışmalarında Osmanlı devlet ve toplum yapısının, ekonomisinin ancak dünyayla ilişkilen dirilttiğinde anlaşılabileceğini her fırsatla dile. getirdi. Osmanlı tarihinin kültürden ekonomiye uzanan farklı alanlarına dair çalışmaları hem içerik hem de yöntem açısından birçok araştırmacıya esin kaynağı oldu.Osmanlı'nın Peşinde Bir Yaşam: Suraiya Faroqhi'ye Armağan'du '7û'\î ve 'SO'lı yıllarda Suraiya Faroqhi'yi tanıma fırsatı bulmuş bir grup araştırmacı, kentıı ilgi alanlarından birer çalışmayla ona takdir duygularını ifade ediyorlar. Osmanlı toplumsal ve ekonomi tarihi başıa olmak üzere mimarlık, kültür, kent larıhı. kadın çalışmaları ve politik iktisai alanlarını temsil eden bu yazılar. Suraiya Faroqht'nirı çak yönlü tarihçiliğinin göstergesi olarak da kabul edilebilir.

MÜŞTERİ tarafından ŞİRKET’e yapılacak olan ürün iadeleri aşağıdaki koşullarda yapılabilecektir.

1- İade işlemi sadece internet sitesi üzerinden yapılacaktır ve ŞİRKET tarafından onaylanan ürünlerin iadesi kabul edilecektir. Bunun dışında gönderilen iadeler kabul edilmeyecektir.

2 - Müşteri tarafından iade edilmesi kararlaştırılan ürünlerin değeri bir önceki yılın cirosunun azami %5‘i kadar olabilecektir. Tüm iadelerde; MÜŞTERİ’nin iade edecek olduğu ürün miktarı, son sipariş verdiği miktarın üzerinde olmayacaktır.

3 - İadeler 1-31 Mayıs ve 1-30 Kasım tarihleri arasında yapılacaktır. Bu dönemler dışında kesinlikle iade kabul edilmeyecektir.

4 - İade dönemlerinde, MÜŞTERİ tarafından hesap kapama amacıyla yapılan iadeler kabul edilmeyecek olup, iade bedelleri müşterinin ürün alım ve ödeme miktarı dikkate alınarak, iade dönemini takip eden ay içerisinde MÜŞTERİ ’nin borcundan düşülecektir.

5 - İstisnai durumlarda, birinci fıkrada açıklanan oranın ( %5 ) üzerindeki iadelerde kargo ücretine ek olarak %5 hizmet bedeli MÜŞTERİ ’ye fatura edilecektir.

6 - Ürünlerin iadesi halinde iade, kargo masrafları MÜŞTERİYE ait olacaktır. ŞİRKET tarafından hatalı gönderilerin tamamı 7 gün içerisinde, kargo masrafı ŞİRKET ‘e ait olmak üzere iade edilebilecektir.

7 MÜŞTERİ, sipariş dışı gönderilen ürünlerin tamamını 1 yıl içerisinde, iade dönemlerinde (1-31 Mayıs ve 1-30 Kasım) olmak şartıyla iade edilebilecektir.

8 - Müfredatı değişen ürünlerde;

a) Yayınevi iade kabul etmesi halinde ŞİRKET tarafından yapılan duyuru tarihinden itibaren iade alınacaktır.

b) Duyuruda belirtilen iade tarihlerinden sonra gelecek ürünler kabul edilmeyecektir.

c) Müfredat değişikliği olan hazırlık kitaplarında satış adedi kadar iade alınabilecektir.

d) Müfredat değişikliği olmayan hazırlık kitaplarında iade alınmayacaktır.