Final Pazarlama ~ info@finalpazarlama.com ~ 0212 604 10 00 Müşteri Hizmetleri ~ 0212 604 10 10

600 TL ve üzerinde KARGO BEDAVA
Copleston Felsefe Tarihi Cilt 7 Bölüm 1a Alman İdealizmi
Marka : İdea Yayınevi
Barkod : 9789753970006
Yazar : Frederick Copleston
Çevirmen : Aziz Yardımlı
Baskı Sayısı : 3.Baskı
Basım Yılı : 2010
Sayfa Sayısı : 200
Kağıt Cinsi : 1.Hamur
En-Boy-Yükseklik : 12 X 18 X 0
Net Fiyatı : 16,67
KDV Oranı : %8,00
Etiket Fiyatı : 18,00
KDVli Net Fiyatı : 18,00

Fichte ve Schelling Alman İdealizmi olarak bilinen bir felsefi süreçte Kant ve Hegel arasında Arı Usun Eleştirisini üreten kuşkucu ile Arı Usun Bilimini üreten felsefeci arasında dururlar. Bu düzeye dek çabaları Hegelin çalışmasında noktalanan Alman idealistleri Kantın inanca yer açabilmek için bilgiyi bir yana atan sözde felsefesini bir yana atarlar. Çünkü bilmeyen bir felsefe felsefe değildir. Kantın konumunun hiçbir tanıtlaması yoktur. Ve hiçbir tanıtlamanın olmadığı yerde hiçbir felsefe yoktur. Yalnızca bulanık bir çocuksu söylem vardır. Ya da bir bilinç bozulması vardır ki orada bundan böyle usun yerini usdışı kapar. Kantın usdışına açtığı kapıdan ilkin Schopenhauer ve Nietzsche ve Kierkegaard geçerek insan kavramının bu bütünsel bozuluşuna kuramsal törel ve estetik çürüyüşüne anlatım verdiler ve bu modern kötümserlik ve nihilizm adına Fichte Schelling ve Hegelin idealizmlerine saldırdılar. Tanıtlama felsefe demektir felsefenin parolasıdır ve felsefe tarihinde ilk kez Fichte kategorileri ussal olarak çıkarsama girişimini başlatır. Tüm kötümser senaryonun tersine insanın Kendisi ile ve Evreni ile barışçıl bir birleşmeye ve eksiksiz bir uyuma yetenekli olduğunu evrende küçücük bir nokta bir hiç olmadığını belirleniminin sonsuz değerde olduğunu anlatır. Öte yandan Doğanın Kantın sandığı gibi öznel bir öcü olmadığı kendinde-şeyin yüzeysel bir görüngüsü olmadığı tersine baştan sona nesnel bir ussallık Biçimle kuşatılı ve örülü Özdek olduğu kavrayışı modern felsefeciliğe Schellingin bir anımsatmasıdır. Bu iki harika insan Henüz Platon ve Aristotelese bakmasalar da onlarda bulabilecekleri pekçok şeyi kendi çabalarıyla kavradılar. Daha da önemlisi yürekleri Spinozanın Bilgiyi ve Sevgiyi Anlamayı ve Erdemi bir gören sözleri ile atıyordu. Onu romantikleştiren toy boyutu sildiler Goethenin hastalıklı olduğunu söylediği romantizmi bırakıp sağlıklı olduğunu söylediği klasisizmi kavradılar. Ama en önemlisini gerçeklik bilinci olarak felsefenin insanın tüm düşünen çağlarının bir birikimi olduğunu bu çabadan bilinçli olarak yararlanmanın doğal ve zorunlu olduğunu Hegele dek en sonunda modern felsefi girişimi Eytişim ile tam olarak buluşturan bu en özgür bilince dek kavrayamadılar. Gene de Usun doğasının kuşku değil ama güven olduğunu görerek insana değer vererek onu gerçekliğe ve özgürlüğe değer görerek felsefenin modern dünyada olgunlaşmasına doğru paha biçilmez katkılarda bulundular.

MÜŞTERİ tarafından ŞİRKET’e yapılacak olan ürün iadeleri aşağıdaki koşullarda yapılabilecektir.

1- İade işlemi sadece internet sitesi üzerinden yapılacaktır ve ŞİRKET tarafından onaylanan ürünlerin iadesi kabul edilecektir. Bunun dışında gönderilen iadeler kabul edilmeyecektir.

2 - Müşteri tarafından iade edilmesi kararlaştırılan ürünlerin değeri bir önceki yılın cirosunun azami %5‘i kadar olabilecektir. Tüm iadelerde; MÜŞTERİ’nin iade edecek olduğu ürün miktarı, son sipariş verdiği miktarın üzerinde olmayacaktır.

3 - İadeler 1-31 Mayıs ve 1-30 Kasım tarihleri arasında yapılacaktır. Bu dönemler dışında kesinlikle iade kabul edilmeyecektir.

4 - İade dönemlerinde, MÜŞTERİ tarafından hesap kapama amacıyla yapılan iadeler kabul edilmeyecek olup, iade bedelleri müşterinin ürün alım ve ödeme miktarı dikkate alınarak, iade dönemini takip eden ay içerisinde MÜŞTERİ ’nin borcundan düşülecektir.

5 - İstisnai durumlarda, birinci fıkrada açıklanan oranın ( %5 ) üzerindeki iadelerde kargo ücretine ek olarak %5 hizmet bedeli MÜŞTERİ ’ye fatura edilecektir.

6 - Ürünlerin iadesi halinde iade, kargo masrafları MÜŞTERİYE ait olacaktır. ŞİRKET tarafından hatalı gönderilerin tamamı 7 gün içerisinde, kargo masrafı ŞİRKET ‘e ait olmak üzere iade edilebilecektir.

7 MÜŞTERİ, sipariş dışı gönderilen ürünlerin tamamını 1 yıl içerisinde, iade dönemlerinde (1-31 Mayıs ve 1-30 Kasım) olmak şartıyla iade edilebilecektir.

8 - Müfredatı değişen ürünlerde;

a) Yayınevi iade kabul etmesi halinde ŞİRKET tarafından yapılan duyuru tarihinden itibaren iade alınacaktır.

b) Duyuruda belirtilen iade tarihlerinden sonra gelecek ürünler kabul edilmeyecektir.

c) Müfredat değişikliği olan hazırlık kitaplarında satış adedi kadar iade alınabilecektir.

d) Müfredat değişikliği olmayan hazırlık kitaplarında iade alınmayacaktır.