Final Pazarlama ~ info@finalpazarlama.com ~ 0212 604 10 00 Müşteri Hizmetleri ~ 0212 604 10 10

600 TL ve üzerinde KARGO BEDAVA
Kişi Kişilik ve Kimlik
Marka : Divan Kitap
Barkod : 9786054239481
Yazar : Sedat Yazıcı Seyit Coşkun
Kapak Tasarımı : Divan
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Basım Yılı : 2014
Sayfa Sayısı : 416
Kağıt Cinsi : 2.Hamur
En-Boy-Yükseklik : 16 X 24 X 3
Net Fiyatı : 29,63
KDV Oranı : %8,00
Etiket Fiyatı : 32,00
KDVli Net Fiyatı : 32,00

Bu kitabın temel konuları arasında yer alan kişi ve kişilik kavramları felsefe tarihinin ve insanlık düşüncesinin en eski konuları olmakla birlikte aslında hala çözmeye çalıştığımız felsefi problemler içermektedir. Bu problemlerin bazıları ontolojik veya metafiziksel, bazıları da ahlaki, siyasi, epistemik veya sanatsal çözümlemeyi gerektirmektedir. Örneğin, bir siyasal sistem veya kuram nasıl bir kişi ya da kişilik anlayışı üzerine kurulmalıdır? Bu sorun Platon'dan Kant'a, Kant'tan Ravvls'a kadar etik ve siyaset felsefesinde temel ayrışma noktalarından biri olmuştur. On dokuzuncu yüzyıldan itibaren sosyal bilimlerin gelişimiyle kişi ve kişilik konularına yönelik yapılan sosyolojik ve psikolojik çözümlemeler bu kavramlara yönelik bilgimizi çeşitlendirmiş ve zenginleşmiştir. Ancak, felsefi çözümlemelerde olduğu gibi, kişiliğin sosyal ve psikolojik boyutu konusundaki tartışmalar da farklı kuramsal yaklaşımlar arasındaki temel ayrışma noktalarından biri olmaya devam etmektedir.
Kimlik ise çağdaş toplumlarda her geçen gün daha merkezi bir değer haline geliyor. Çağdaş insan kendine evrensellik ile yerellik değerleri arasında bir kimlik arayışındadır. Kimileri yerel kimliklere değer vermeyi insanlık onurunun bir gereği olarak görürken kimileri ise yerelleşmeyi doğrudan aydınlanma değerlerini tehlikeye düşüren bir yaklaşım olarak görmektedir. Felsefi açıdan hangisinin daha savunulabilir olduğu bir yana, gerçek şu ki kimlik günümüz insanının tercihlerinde belirleyici olan iki temel değer ya da unsurdan biridir. Gerçekten de, günümüz toplumlarını en fazla uğraştıran iki meselenin ekmek ve kimlik sorunu olduğunu söylemek abartı olmaz diye düşünüyoruz. Kimlik konusunu felsefi ve sosyal bilimsel açıdan ele alacak yeni çalışmalar bu konudaki tartışmalara ışık tutacaktır. Bu kitapta, farklı ilgi ve uzmanlık alanlarına sahip araştırmacılar kişi, kişilik ve kimlik konularını felsefi, metafiziksel, etik, toplumsal, sosyolojik, dilsel, sanatsal, fenomenolojik ve varoluşsal açıdan ele almaktadır.

MÜŞTERİ tarafından ŞİRKET’e yapılacak olan ürün iadeleri aşağıdaki koşullarda yapılabilecektir.

1- İade işlemi sadece internet sitesi üzerinden yapılacaktır ve ŞİRKET tarafından onaylanan ürünlerin iadesi kabul edilecektir. Bunun dışında gönderilen iadeler kabul edilmeyecektir.

2 - Müşteri tarafından iade edilmesi kararlaştırılan ürünlerin değeri bir önceki yılın cirosunun azami %5‘i kadar olabilecektir. Tüm iadelerde; MÜŞTERİ’nin iade edecek olduğu ürün miktarı, son sipariş verdiği miktarın üzerinde olmayacaktır.

3 - İadeler 1-31 Mayıs ve 1-30 Kasım tarihleri arasında yapılacaktır. Bu dönemler dışında kesinlikle iade kabul edilmeyecektir.

4 - İade dönemlerinde, MÜŞTERİ tarafından hesap kapama amacıyla yapılan iadeler kabul edilmeyecek olup, iade bedelleri müşterinin ürün alım ve ödeme miktarı dikkate alınarak, iade dönemini takip eden ay içerisinde MÜŞTERİ ’nin borcundan düşülecektir.

5 - İstisnai durumlarda, birinci fıkrada açıklanan oranın ( %5 ) üzerindeki iadelerde kargo ücretine ek olarak %5 hizmet bedeli MÜŞTERİ ’ye fatura edilecektir.

6 - Ürünlerin iadesi halinde iade, kargo masrafları MÜŞTERİYE ait olacaktır. ŞİRKET tarafından hatalı gönderilerin tamamı 7 gün içerisinde, kargo masrafı ŞİRKET ‘e ait olmak üzere iade edilebilecektir.

7 MÜŞTERİ, sipariş dışı gönderilen ürünlerin tamamını 1 yıl içerisinde, iade dönemlerinde (1-31 Mayıs ve 1-30 Kasım) olmak şartıyla iade edilebilecektir.

8 - Müfredatı değişen ürünlerde;

a) Yayınevi iade kabul etmesi halinde ŞİRKET tarafından yapılan duyuru tarihinden itibaren iade alınacaktır.

b) Duyuruda belirtilen iade tarihlerinden sonra gelecek ürünler kabul edilmeyecektir.

c) Müfredat değişikliği olan hazırlık kitaplarında satış adedi kadar iade alınabilecektir.

d) Müfredat değişikliği olmayan hazırlık kitaplarında iade alınmayacaktır.