Final Pazarlama ~ info@finalpazarlama.com ~ 0212 604 10 00 Müşteri Hizmetleri ~ 0212 604 10 10

600 TL ve üzerinde KARGO BEDAVA
Aydınlanma Avrupasında Kamunun Yükselişi
Marka : Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi
Barkod : 9786054238637
Yazar : James Van Horn Melton
Çevirmen : Ferit Burak Aydar
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Basım Yılı : 2012
Sayfa Sayısı : 314
Kağıt Cinsi : 2.Hamur
En-Boy-Yükseklik : 16 X 23 X 2
Net Fiyatı : 37,04
KDV Oranı : %8,00
Etiket Fiyatı : 40,00
KDVli Net Fiyatı : 40,00

Karşılaştırmalı bir sentezin eseri olarak, son yirmi yılda muazzambüyüyen Fransız, Alman ve İngiliz-Amerikan literatürünedayanılarak yazılmış olan bu kitap 18. yüzyıl yaşamındakamu"nun artan önemini konu ediniyor. Burada ele almankamusal alan, çoğunlukla gazetelere, romanlara ve 18. yüzyılın matbaakültürünün diğer ürünlerine düzenli erişebilecek kadar mala mülke veeğitime sahip olan erkek ve kadınlar tarafından işgal edilmektedir.Ticarileşmiş kültürel kurumlar ve edebiyat pazarları kitaplar, oyunlarve sanat için yeni kitleler ("kamular") yaratmıştı, ama bu durum aynızamanda, eleştirmenlerin 18. yüzyıldan günümüze kadar yakındıklarıestetik beğeni standartlarını da alt üst etmişti.Kitapta kamunun yükselişi süreci ele alınırken, önce meselenin siyasal boyutları irdeleniyor ve vaka incelemesi olarak "kamuoyu"nun Aydınlanma çağı siyasal kültüründe kazandığı öneme odaklanılıyor. Okuma, yazma ve sahnenin evrimi üzerine yoğunlaşıldığı sonraki aşamada, edebiyat ve tiyatroyla ilgilenen insan sayısındaki artışın yol açtığı olanaklar ve ikilemler araştırılıyor. Daha sonraki aşamada ise, salonlar, tavernalar, kafeler ve son olarak da masonluğun Aydınlanma Avrupa-smda kamunun doğuşuna nasıl eşlik ettiği inceleniyor.Profesör Melton, Aydınlanma kamusal alanının mirasmın, Aydınlanma'dan günümüze kadarki farklılıklarına karşın, göründüğünden daha kalıcı olduğunu göstermektedir.

MÜŞTERİ tarafından ŞİRKET’e yapılacak olan ürün iadeleri aşağıdaki koşullarda yapılabilecektir.

1- İade işlemi sadece internet sitesi üzerinden yapılacaktır ve ŞİRKET tarafından onaylanan ürünlerin iadesi kabul edilecektir. Bunun dışında gönderilen iadeler kabul edilmeyecektir.

2 - Müşteri tarafından iade edilmesi kararlaştırılan ürünlerin değeri bir önceki yılın cirosunun azami %5‘i kadar olabilecektir. Tüm iadelerde; MÜŞTERİ’nin iade edecek olduğu ürün miktarı, son sipariş verdiği miktarın üzerinde olmayacaktır.

3 - İadeler 1-31 Mayıs ve 1-30 Kasım tarihleri arasında yapılacaktır. Bu dönemler dışında kesinlikle iade kabul edilmeyecektir.

4 - İade dönemlerinde, MÜŞTERİ tarafından hesap kapama amacıyla yapılan iadeler kabul edilmeyecek olup, iade bedelleri müşterinin ürün alım ve ödeme miktarı dikkate alınarak, iade dönemini takip eden ay içerisinde MÜŞTERİ ’nin borcundan düşülecektir.

5 - İstisnai durumlarda, birinci fıkrada açıklanan oranın ( %5 ) üzerindeki iadelerde kargo ücretine ek olarak %5 hizmet bedeli MÜŞTERİ ’ye fatura edilecektir.

6 - Ürünlerin iadesi halinde iade, kargo masrafları MÜŞTERİYE ait olacaktır. ŞİRKET tarafından hatalı gönderilerin tamamı 7 gün içerisinde, kargo masrafı ŞİRKET ‘e ait olmak üzere iade edilebilecektir.

7 MÜŞTERİ, sipariş dışı gönderilen ürünlerin tamamını 1 yıl içerisinde, iade dönemlerinde (1-31 Mayıs ve 1-30 Kasım) olmak şartıyla iade edilebilecektir.

8 - Müfredatı değişen ürünlerde;

a) Yayınevi iade kabul etmesi halinde ŞİRKET tarafından yapılan duyuru tarihinden itibaren iade alınacaktır.

b) Duyuruda belirtilen iade tarihlerinden sonra gelecek ürünler kabul edilmeyecektir.

c) Müfredat değişikliği olan hazırlık kitaplarında satış adedi kadar iade alınabilecektir.

d) Müfredat değişikliği olmayan hazırlık kitaplarında iade alınmayacaktır.