Final Pazarlama ~ info@finalpazarlama.com ~ 0212 604 10 00 Müşteri Hizmetleri ~ 0212 604 10 10

600 TL ve üzerinde KARGO BEDAVA
Sosyal İktidar ve Türk Devleti
Marka : Birleşik Yayınevi
Barkod : 9786055515140
Yazar : Tim Jacoby
Hazırlayan : Güney Çeğin
Çevirmen : Devrim Evci
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Basım Yılı : 2010
Sayfa Sayısı : 375
Kağıt Cinsi : 2.Hamur
En-Boy-Yükseklik : 14 X 21 X 3
Net Fiyatı : 18,52
KDV Oranı : %8,00
Etiket Fiyatı : 20,00
KDVli Net Fiyatı : 20,00

Sanırım modemiteye giden rotaların (evet, çoğul) sosyolojisini yeniden yazmaya da hazırız artık. Bu yolda çok önemli noktalara işaret eden bu kitap karşılaştırmalı ve tarihsel sosyoloji açısından çok önemli bir kaynak.Michael MannEzcümle, umulur ki, bu anlatım, son on beş yıl içerisinde dünya meselelerine daha hevesle dönüş şeklinde kendini gösteren kapsamlı yaklaşımın bir parçası olarak görülebilsin. Çünkü eğer, Mann'in işaret ettiği üzere, 'makro-sosyolojik anlamda düşünmezsek, o zaman empirik çalışmamız kendi sosyalizasyon deneyimlerimizi temel alan geleneksel teoriler ortaya çıkarmaktan öteye gidemez.'Tim JacobyTim Jacoby'nin 2004 tarihli bu doktora çalışması, Türkiye'de mevcut tarih-yazımının sınırlılıklarını aşma ve bütünsel bir analiz oluşturma noktasında güçlü bir girişimi temsil etmektedir. Osmanlı-Türk modernleşmesi literatürüne ilişkin olarak, gerek teorik çerçevesinin çok-yönlü kapsayıcıiığı, gerekse mevcut literatürün ikili zıtlık ve basitleştirmelere dayalı anlatılarından uzak duruşuyla Sosyal İktidar ve Türk Devleti, günümüz tarih araştırmacıları ve sosyal bilimcileri için önemli bir bilimsel kaynak niteliğindedir. Araştırma alanını Türkiye tarihi ve siyasal yapısı üzerine inşa eden Tim Jacoby'nin eseri, en temelde Türk devletinin tarihsel sosyolojisi üzerinde odaklanmaktadır.

MÜŞTERİ tarafından ŞİRKET’e yapılacak olan ürün iadeleri aşağıdaki koşullarda yapılabilecektir.

1- İade işlemi sadece internet sitesi üzerinden yapılacaktır ve ŞİRKET tarafından onaylanan ürünlerin iadesi kabul edilecektir. Bunun dışında gönderilen iadeler kabul edilmeyecektir.

2 - Müşteri tarafından iade edilmesi kararlaştırılan ürünlerin değeri bir önceki yılın cirosunun azami %5‘i kadar olabilecektir. Tüm iadelerde; MÜŞTERİ’nin iade edecek olduğu ürün miktarı, son sipariş verdiği miktarın üzerinde olmayacaktır.

3 - İadeler 1-31 Mayıs ve 1-30 Kasım tarihleri arasında yapılacaktır. Bu dönemler dışında kesinlikle iade kabul edilmeyecektir.

4 - İade dönemlerinde, MÜŞTERİ tarafından hesap kapama amacıyla yapılan iadeler kabul edilmeyecek olup, iade bedelleri müşterinin ürün alım ve ödeme miktarı dikkate alınarak, iade dönemini takip eden ay içerisinde MÜŞTERİ ’nin borcundan düşülecektir.

5 - İstisnai durumlarda, birinci fıkrada açıklanan oranın ( %5 ) üzerindeki iadelerde kargo ücretine ek olarak %5 hizmet bedeli MÜŞTERİ ’ye fatura edilecektir.

6 - Ürünlerin iadesi halinde iade, kargo masrafları MÜŞTERİYE ait olacaktır. ŞİRKET tarafından hatalı gönderilerin tamamı 7 gün içerisinde, kargo masrafı ŞİRKET ‘e ait olmak üzere iade edilebilecektir.

7 MÜŞTERİ, sipariş dışı gönderilen ürünlerin tamamını 1 yıl içerisinde, iade dönemlerinde (1-31 Mayıs ve 1-30 Kasım) olmak şartıyla iade edilebilecektir.

8 - Müfredatı değişen ürünlerde;

a) Yayınevi iade kabul etmesi halinde ŞİRKET tarafından yapılan duyuru tarihinden itibaren iade alınacaktır.

b) Duyuruda belirtilen iade tarihlerinden sonra gelecek ürünler kabul edilmeyecektir.

c) Müfredat değişikliği olan hazırlık kitaplarında satış adedi kadar iade alınabilecektir.

d) Müfredat değişikliği olmayan hazırlık kitaplarında iade alınmayacaktır.